Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rusko má v širší nominaci do Karlových Varů čtrnáct mistrů světa
Širší třicetičlennou nominaci na zářijový úvodní turnaj Euro Hockey Tour, České hokejové hry v Karlových Varech, oznámil trenér Ruska Vjačeslav Bykov. Ve výběru je 14 hokejistů, kteří se podíleli na zisku titulu sborné na světových šampionátech loni v kanadském Québeku nebo letos v Bernu. Největší zastoupení má se sedmi hráči Ufa, kterou nově vede právě Bykov se svým reprezentačním asistentem Igorem Zacharkinem.
21. 8. 2009 18:58 MOSKVA
V kádru jsou zatím čtyři brankáři, 11 beků a 15 útočníků. Zlaté medaile z Kanady nebo Švýcarska mají gólman Vasilij Košečkin, zadáci Dmitrij Kalinin, Vitalij Proškin, Oleg Tverdovskij, Konstantin Kornějev, Ilja Nikulin a útočníci Sergej Zinovjev, Alexandr Radulov, Alexandr Pěrežogin, Konstantin Gorovikov, Maxim Sušinskij, Oleg Saprykin, Sergej Mozjakin a Anton Kurjanov. Chybí například kapitán tým z Bernu Alexej Morozov.
Turnaj se hraje od 3. do 6. září, Rusové do něj vstoupí doma v Podolsku utkáním proti Švédsku. Na víkendové duely se pak přesunou na západ Čech, kde je čekají v sobotu Finové a na závěr domácí Česko.

Širší nominace Ruska na České hokejové hry v Karlových Varech (3.-6. září):
Brankáři: Stanislav Galimov (Kazaň), Georgij Gelašvili (Jaroslavl), Vasilij Košečkin (Togliatti), Ilja Proskurjakov (Magnitogorsk),
obránci: Dmitrij Kalinin, Vitalij Proškin, Oleg Tverdovskij (všichni Ufa), Denis Kuljaš, Konstantin Kornějev (oba CSKA Moskva), Jevgenij Birjukov (Magnitogorsk), Alexandr Guskov (Jaroslavl), Denis Denisov (Dynamo Moskva), Andrej Zjuzin (Petrohrad), Nikita Nikitin (Omsk), Ilja Nikulin (Kazaň),
útočníci: Sergej Zinovjev, Viktor Kozlov, Alexandr Radulov, Alexandr Pěrežogin (všichni Ufa), Konstantin Gorovikov, Maxim Rybin, Maxim Sušinskij (všichni Petrohrad), Ivan Něprjajev, Maxim Pestuško, Oleg Saprykin (všichni Dynamo Moskva), Anton Kurjanov (Omsk), Alexej Michnov (Jaroslavl), Sergej Mozjakin (Mytišči), Pjotr Ščastlivyj (CSKA Moskva), Fjodor Fjodorov (Magnitogorsk).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář